Dragi kolegi in kolegice,

veseli smo, da vas lahko ob začetku novega šolskega leta ponovno pozdravimo in toplo povabimo, da se pridružite našemu že tradicionalnemu mednarodnemu kongresu dijaških domov Slovenije, ki bo letos potekal že osmič zapored.

Društvo vzgojiteljev dijaških domov Slovenije v sodelovanju z Zavodom Republike Slovenije za šolstvo in s Skupnostjo dijaških domov Slovenije organizira VIII. mednarodni strokovni kongres z naslovom:

»Izzivi vzgoje v globalni družbi«

Ta dogodek je priložnost, da združimo svoje moči, izmenjamo izkušnje in skupaj gradimo boljše dijaške domove.

Kongres bo potekal v četrtek, 21. marca, in petek, 22. marca 2024,

v prostorih Dijaškega doma Tabor, Kotnikova ulica 4, Ljubljana.

Verjamemo, da lahko s svojimi prispevki pomagate obogatiti to temo in soustvarjati rešitve za izzive, s katerimi se srečujemo vsak dan v naših dijaških domovih.

Predstavite svoje izkušnje:

• Podelite primere dobre prakse, ki so izboljšale kakovost življenja v vašem dijaškem domu.
  • Postavite vprašanja, ki vas zanimajo, in skupaj z nami poiščite odgovore.
  • Delite svoje dileme, da skupaj poiščemo najboljše rešitve.
  • Izmenjujte ideje, ki bodo koristile vsem udeležencem.

Veselimo se vašega aktivnega sodelovanja in prisluhnili bomo vašim predlogom, rešitvam in idejam.

Sodelovanje so že napovedali plenarni predavatelji:

1. Dr. Dan Podjed je višji znanstveni sodelavec v Inštitutu za slovensko narodopisje ZRC SAZU in izredni profesor na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani.

2. Dr. Dragan Petrovec, Pravna Fakulteta UNI LJ, doktor pravnih znanosti, kriminolog, penolog, znanstveni svetnik, redni profesor.

3. Dr. Zvezdan Pirtošek, prof. dr. in dr. medicine, nevrolog, bivši predstojnik kliničnega oddelka za bolezni živčevja na Nevrološki kliniki, predstojnik katedre za nevrologijo na Medicinski fakulteti UNILJ.

4. Dr. Kristina Urbanc, Univerza v Zagrebu, Pravna fakulteta, Oddelek za socialno delo.

5. Dr. Andrej Flogie je direktor Zavoda A. M. Slomška ter predstojnik oddelka za tehniko na Fakulteti za naravoslovje in matematiko v Mariboru.

6. Jožica Gramc – Pika, višja svetovalka za področje družboslovja, ZRSŠ.

7. Dr. Noah Charney, umetnostni zgodovinar, predavatelj, raziskovalec, pisatelj, urednik, kolumnist.

Za več informacij o prijavi, programu in ostalih podrobnostih obiščite našo spletno stran:

VIII. mednarodni kongres dijaških domov Slovenije

Prijazno vas vabimo, da se nam pridružite na tem pomembnem dogodku in soustvarjate prihodnost dijaških domov v Sloveniji.

Lep pozdrav,

Programski odbor kongresa